"Bo jakie początki,
takie będzie wszystko"
Jan Amos Komeński
 
Dlaczego my
 
Wesoła Lokomotywa
Dlaczego my
 
Grupy publiczne
Hymn przedszkola
Dane kontaktowe

Uroczystości przedszkolne


Zdjęcia grupowe

Dzień dziecka

Dzień Mamy i Taty

Dzień Babci i Dziadka

„Dzień Babci i Dziadka to w Wesołej Lokomotywie” nie lada gratka” - tak głosiły zaproszenia na obchody tej uroczystości. Mali artyści długo przygotowywali się do tego święta - ćwiczyli swoje role w domach i w przedszkolu. W pocie czoła przygotowywali również prezenty dla ukochanych babć i dziadków. A gdy przyszedł dzień przedstawienia… wszystkie Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania. Honorowi goście Żabek, Rybek i Pszczółek byli zachwyceni, gdy na scenie ich wnuczęta śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały dumnie wierszyki. Po przedstawieniu młodsze Przedszkolaki zaprosiły swe Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek: herbatkę i własnoręcznie wykonane i udekorowane ciasteczka. W tym czasie na scenie zaczęły pojawiać się tajemnicze rekwizyty i dekoracje: wałek kuchenny, szerokie schody, łoże oraz trony królewskie… Tajemnicę po chwili wyjaśniły starszaki. Biedronki i Motylki wystawiły dla Babć i Dziadków jedną ze swych ulubionych baśni - „Śpiącą Królewnę”. Pomimo tremy, Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym wyzwaniem. Honorowi Goście byli pełni uznania dla wszystkich małych aktorów. Przy miłej rozmowie dzielili się z nami wrażeniami po wspaniałych występach wszystkich Przedszkolaków.

Dzień Ziemi

Mikołajki

Jasełka

Jasełka

Bal Wiosny

Do „Wesołej Lokomotywy” w końcu zawitała wiosna! Choć na dworze śnieg, w powietrzu unosi się już zapach wiosny, a wokół rozbrzmiewa radosny śpiew dzieci, bo dziś w przedszkolu wielki BAL WIOSNY! Były konkursy, zagadki i tańce przy ulubionych piosenkach naszych przedszkolaków. Najgłośniej śpiewaliśmy oczywiście „Jestem Wesoła Lokomotywa”, ale dzieci wspaniale bawiły się również przy dźwiękach „Jedzie pociąg z daleka”. Tańce w kółeczkach, parami i solo nie mają dla naszych Przedszkolaków najmniejszych tajemnic. W ramach małego odpoczynku od szaleństw tanecznych dzieci przebrane w togi pozowały do zdjęć. Wszystkie Żabki, Rybki, Pszczółki, Motylki i Biedronki w czasie balu dowiodły, że są wspaniałymi tancerzami. Już niebawem będziemy mogli sprawdzić, jak Przedszkolaki wyglądają w togach.

Święto Niepodległości

Już w październiku przedszkole obiegła plotka, że ktoś coś ukrywa… Spostrzegawczy obserwator mógł zastanawiać się, dlaczego Biedronki każdego dnia, wczesnym popołudniem wędrują do sali Motylków… Tylko wyczulonym uchem można było usłyszeć fragmenty wierszy i pieśni patriotycznych dobiegające zza zamkniętych drzwi… Co naprawdę planują Motylki i Biedronki?! Tego nie wiedział nikt! Oczywiście poza Rodzicami i Ciociami. A przygotowaliśmy przedstawienie - niespodziankę dla Żabek, Rybek i Pszczółek z okazji Święta Niepodległości. W galowych strojach, z powagą, uroczystym wierszem i podniosłą pieśnią Motylki wspólnie z Biedronkami starały się przybliżyć bardzo trudną historię Polski swoim młodszym koleżankom i kolegom. Ciociom łzy szkliły się w oczach, gdy nasze Starszaki śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” i „Rotę”. Równie podniosłe nastroje zapanowały wśród Rodziców, dla których zorganizowaliśmy dodatkowe przedstawienie. Państwa reakcje utwierdziły nas w przekonaniu, że warto nasze Przedszkolaki angażować również w tak poważne przedsięwzięcia. Ale na tym nie koniec… Biedronki i Motyle zostały zaproszone do Mareckiego Ośrodka Kultury. Nasi mali Patrioci wystawili swoje przedstawienie dzieciom uczęszczającym na zajęcia „Przedszkolandia”. Mamy nadzieję, że będzie to początek przyjaźni i współpracy.

Teatrzyk \"Królowa Śniegu\"

Teatrzyk \"Królowa Śniegu\"

Pierwszy dzień Wiosny

Pierwszy dzień Wiosny

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Andrzejki

Przelewanie wosku przez klucz, wróżby, zaklęcia i tajemnice to nieodłączne elementy zabawy andrzejkowej. Tych atrakcji nie zabrakło również w „Wesołej Lokomotywie”. Dzieci z fantazyjnie pomalowanymi buźkami śpiewały i tańczyły przy swoich ulubionych piosenkach. Balonikowe dobre wróżby zapowiedziały wszystkim przedszkolakom udany rok, pełen radości i wspaniałej zabawy wśród kolegów i koleżanek. Wróżka oglądała przyszłość w kryształowej kuli i przekazywała wszystkim pomyślne informacje. Wosk przelewany przez klucz jest zwiastunem nadchodzących wydarzeń. Wszystkie grupy będą się świetnie bawić i rozwijać w gronie kolegów i koleżanek, pod okiem ukochanych cioć. Aby wszystkie dobre przepowiednie zostały spełnione, Przedszkolaki przygotowały magiczny Eliksir Szczęścia i Uśmiechu. I tak wśród zabaw, śpiewu i odrobiny tradycyjnej magii upłynął nam Bal Andrzejkowy.

Święto dyni

Wielkie podziękowania dla Rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania - KAŻDY PRZEDSZKOLAK MIAŁ TEGO DNIA JAKIŚ AKCENT POMARAŃCZOWY. Dziękujemy również za wspaniałe dynie, które ozdabiali Państwo wspólnie z dziećmi, a które okazały się cudowną dekoracją całego przedszkola. Pomarańczowe Przedszkolaki już od rana podekscytowane oglądały wszystkie dynie. Gdy przyszedł czas na zabawy przy muzyce, tryskały radością i dobrym humorem. Wszyscy wstrzymali oddechy, gdy nadszedł czas rozwiązania Dyniowego Konkursu...wygrała dynia MOTYLKÓW!!!!! Drugie miejsce zajęły Pszczółki, a trzecie Biedronki. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dzieciom dziękujemy za świetne pomysły i mnóstwo zaangażowania w dekorację. Zmęczone Rybki, Żabki i Pszczółki zabrały się za dekorowanie papierowych dyń, a Motyle i Biedronki bawiły się nadal przy muzyce dziecięcej. Wykonywały też niesamowicie trudne zadania przygotowane dla nich przez ciocie. Wszyscy podołali swoim wyzwaniom i z olbrzymią radością ozdabiali papierowe dynie. A później...później już tylko zajadaliśmy się przepyszną zupą dyniową i placuszkami z dyni...!

Pasowanie na przedszkolaka

Minął wrzesień, pierwszy miesiąc wspólnych zabaw i nauki w przedszkolu. Żabki i Rybki już znają najważniejsze zasady właściwego zachowania, więc są gotowe, aby przeżyć najważniejszy dzień pierwszego roku w przedszkolu! Wszyscy pięknie się ubrali, wierszyków i piosenek się nauczyli i z radością w przedszkolu wystąpili. Najmłodsze przedszkolaki były tak niesamowicie podekscytowane, że trudno było wytrzymać na scenie przez cały występ. Motylki, Biedronki i Pszczółki uważnie słuchały piosenek i wierszyków, powitały też Żabki i Rybki pięknym wierszykiem. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem mianowała na Prawdziwe Przedszkolaki wszystkie dzieci, które dołączyły do nas w tym roku szkolnym. Ciocie pomogły złożyć obietnice zachowywania zasad Prawdziwego Przedszkolaka i wręczyły pamiątkowe dyplomy. Był oczywiście też czas na odśpiewanie hymnu „Wesołej Lokomotywy”. Maluchy poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Później jeszcze pamiątkowe zdjęcia z ciociami i powrót do zabaw w grupach. Maluszki sprawiły się nowej roli wspaniale. Teraz przed nami cały rok zabaw, ale też pracy i nauki. Starszaki już zaczynają próby do kolejnego występu… ale to, póki co, ich słodka tajemnica.

no images were found

 

 

Powrót do strony głównej przedszkola Wesoła Lokomotywa w Markach

PAJ-COMP
Projekt strony:
PAJ-COMP © 2011-2021

ul. Tadeusza Jasińskiego 19 (od ul. Stawowej)
05-270 Marki
Tel: 22 781 31 82
Mob: 502 369 289
email: wesolalokomotywa@wp.pl